Treniņam noder mazkalibra šautene 1

Lai medībās gūtu panākumus, veiksme garantē tikai pusi no rezultāta. Nepieciešami arī regulāri treniņi šaušanā, lai brīdī, kad dzīvnieks iznāk no paslēptuves, roka nenodreb.

Šaušanas treniņi vajadzīgi ne tikai iesācējiem. Lai nezaudētu iemaņas, tie nepieciešami arī pieredzējušiem medniekiem. Šaušanā ar gludstobra ieroci vislabāk trenēties sportingam domātajās šautuvēs, šaujot pa lidojošiem māla šķīvīšiem. Tā var iemācīties notēmēt un precīzi izšaut dažās sekundes desmitdaļās.  Arī munīcija šim šaušanas veidam ir salīdzinoši lēta.

Bet ko darīt vītņstobra ieroču lietotājiem?

Sēlijas virsmežniecības inženieris Vitolds Rozīties iesaka treniņam izmantot mazkalibra šauteni ar .22LR munīciju.

— Šo paņēmienu arī pats izmantoju daudzus gadus trenējoties ar TOZ 17 markas šauteni, un iemaņas lieti noder, šaujot arī ar lielāka kalibra ieroci, — saka Rozīša kungs. — Mazkalibra ierocis ir deizgan lēts. Lietotu Krievijā ražotu ieroci var nopirkt pat par 60 latiem. Ja naudas vairāk, var izvēlēties jaunu Krievijā vai Čehijā izgatavotu šauteni. Atliek to aprīkot ar optisko tēmekli un trenēties. Atrast vietu, kur ar šādu ieroci var droši trenēties ,ir vieglāk nekā vietu, kur šaut ar lielāka kalibra vītņstobra ieroci. Tai gan jābūt tā kolektīva medību līgumplatībās, kura biedrs jūs esat.

Kad vieta (vislabāk kāds nelietots karjers, kur lode pēc trāpījuma mērķī ieurbjas smiltīs un nerikošetē) atrasta, jāpiesaka nelimitēto dzīvnieku medības un var doties trenēties. Jāņem vērā, ka par drošību atbild pats mednieks, kā jau individuālajās medībās pieņemts.

Trenējoties ar mazkalibra ieroci, galvenais ieguvums ir iespēja izmantot lētu munīciju. Lielāka kalibra vītņstobra ieroča munīcija parasti maksā ap latu, pusotra lata par patronu, bet mazkalibra ierocim 50 patronu maksā no divarpus līdz pieciem latiem atkarībā no izgatavotāja un lodes īpašībām.

Šaujot ar mazkalibra ieroci, jāņem vērā, ka lode nelielās enerģijas dēļ lido pa izliektu trajektoriju. Ja ierocis “piešauts” 100 metru distancē, 50 metru distancē lode pacelsies virs “desmitnieka”, bet 150 metru distancē trāpījums būs vairākus desmitus centimetru zem tā.   

Medībās šo ieroci vēlams lietot, šaujot tikai pa nelieliem nelimitētajiem dzīvniekiem, piemēram, zaķiem.

Komentāri 1

d.v

kur var nopirkt Čehijaa razoto mazkalibri????
Riigaa tikai piedaavaa Krievijaa razotaas.

pirms 7 gadiem, 2009.03.25 23:02

Cope